100%

ROZPRÁVANIE O KÁVE A O PRAŽIARNI, KTORÁ PRAŽÍ KÁVU JULEST COFFEE

ROZPRÁVANIE O KÁVE A O PRAŽIARNI, KTORÁ PRAŽÍ KÁVU JULEST COFFEE

Káva je nápoj z upražených a rozomletých semien(zŕn) plodov kávovníka. Označujú sa tak aj samotné semená (zrná) prípadne semená rozomleté na prášok. Káva je charakteristická svojou silnou vôňou a čiernou farbou. Prvé informácie o káve pochádzajú z dnešnej Etiópie. Napriek tomu sa dočítame o používaní kávy  až o veľa rokov neskoršie. Presnejšie sa jedná o 15.storočie nášho letopočtu a krajinou pôvodu je v tomto prípade západoázijský Jemen.

 

Surové kávové zrná z nášho sortimentu pochádzajú z takmer celého kávového sveta. Naša firma ponúka kávu z Brazílie, Mexika, Rwandy, Dominikánskej republiky, Hondurasu, Kolumbie, Kostariky, Etiópie a Guatemaly.  Najčastejšie sa pije káva zo zŕn arabica a robusta. Kávové semená sú z rastliny zvanej kávovník. Jedná sa o ovocie. Farba plodov v dobe zberu je červená alebo červenofialová. Vo vnútri plodu sa nachádzajú kávové zrná. Z jedného kríka kávovníka je možné získať až 2,5 kg kávy a z nej 0,5 kg praženej kávy. Káva je druhou najviac obchodovateľnou komoditou na svete (po rope).

 

Podľa medzinárodných štatistík (ICO) priemerný Slovák skonzumuje 2,3 kg kávy ročne, priemerný Čech 3 kg kávy ročne. Na celom svete sa denne vypije podľa odhadov odborníkov okolo 2.5 miliardy šálkov kávy.

 

Naša káva JULEST COFFEE je pražená v renomovanej  rodinnej  pražiarni s  dlhoročnou tradícíou.

Kávu ponúkame v rôznych roastoch od svetlého cez stredné až tmavé praženie. Každý druh nami ponúkanej kávy je charakteristický tým najlepším chuťovým profilom. Pre vyznavačov kávy, bežných spotrebiteľov, profesionálov z oblasti reštaurácií, kaviarní a cukrárni poskytuje paletu káv s aciditou (ovocitosťou) až po tmavo pražené kávy s príjemnou horkosťou. Napríklad s nádychom lieskových orieškov a dlhou dochuťou. Naša káva je pražená najmodernejšou technológiou s využitím čidiel a softvéru pomocou ktorých sú na základe uložených dát pražiace  stroje schopné udržať zakaždým vždy rovnakú chuť danej kávy.

 

Pokiaľ Vám naša káva zachutí či už sa jedná o jedno druhovú arabicu, o zmes arabíc, poprípade zmes arabíc a robusty, potom pri Vašom opakovanom nákupe sme si istý, že dostanete kávu rovnakej chuti a arómy. Z nášho sortimentu ďalej odporúčame zmesi kávy s chuťou Talianska, ktoré nesú názvy po talianskych mestách Palermo, Rím (Roma), Neapol (Napoli) a Turínu (Toríno). Tieto kávy odporúčame pre domáce automatické kávovary, u ktorých aj napriek tomu, že sa nejedná o profesionálne baristické vybavenie, dokážete sami vo vlastnom domove pripraviť dokonalú chuť talianskej kávy s dokonalou cremou(penou). Pre milovníkov ovocnejšej chuti máme v ponuke taktiež kávy vo svetlejších roastoch čo sa hodí nielen na esspreso, filtrovanú kávu, ale tiež na cappucino, kde sa acidita (kyslosť) premení v príjemnú sladkosť v chuti.

 

Naša firma JULEST ponúka rovnako aj Zelenú kávu JULEST COFFEE pre štíhlu líniu. Zelená káva je v podstate zmes zŕn kávy bez akejkoľvek úpravy, zrná kávy sú v prirodzenom stave. Čo sa týka Zelenej kávy a jejho extraktu, ten bol izolovaný v roku 2002 francúzskou firmou Berkem. Jeho využitie bolo získať produkt na podporu chudnutia. V roku 2008 sa dostal na americký trh, kde spôsobuje boom  v oblasti chudnutia.

 

 

Záverom chceme našim zákazníkom dodať, že káva JULEST COFFEE je pražená s láskou a chutí vynikajúco.